Ministro atsiliepimas apie šeimos gydytoją Elviną Monstavičių

2023 10 30

Ar žinote, kad Radviliškyje dirba unikalus šeimos gydytojas? Šiemet lankiausi daugiau nei keturiose dešimtyse gydymo įstaigų ir tik Radviliškyje radau tą vieną VIENINTELĮ. Radau jį Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centre.

Susipažinkite – šeimos gydytojas @Elvinas Monstavičius. Kilęs iš Telšių, baigęs studijas Kaune, o praktikuojasi Radviliškyje.

Paklausite, kuo unikalus Elvinas? Užėjus į kabinetą, pirma mintis, kuri aplankė, kad gydytojas neseniai grįžo iš atostogų – švaru, sterilu lyg operacinėje ir... nė vienos ligos istorijos ant stalo. Nė vienos! Tokio vaizdo neteko matyti nei viename kabinete. Atvirkščiai - visur gydytoją nuo paciento lyg tvirtovės siena atvėrusi popierinių bylų krūva.

Pasirodo, ne – ne atsitiktinumas.

Elvinas papasakojo, kad jo pagrindinis darbo įrankis yra kompiuteris ir jis visus pacientų apsilankymus supildo tiesiogiai ten. Būna tik nedidelės išimtys dėl kai kurių tyrimų.

Kodėl taip svarbu tai, ką daro jaunasis gydytojas? Nes matau, kaip dažname šeimos gydytojo kabinete vyksta trigubas darbas su paciento duomenimis: pildoma į popierinę bylą, iš jos į vietinę el.sistemą, o ten - automatizuotai arba rankomis perkeliama į e.sveikatą. Aš jau nekalbu apie papildomas asmenines kai kurių gydytojų pildomas užrašų knygas. Daugiau laiko popierių tvirtovei – mažiau laiko pacientui.

O jaunasis gydytojas pripažino, kad jaučia nulinę toleranciją popierizmui, kitaip dirbti ir nemoka. Taip buvo mokintas, taip visada ir praktikavo. Taigi. Įpročių galia mūsų gyvenime: keisk nekeitęs sistemas, bet užtrunka ne vienerius metus ir net ilgiau, kol mes pilnai išnaudojame jų teikiamas galimybes.

Pagarba Elvinui už skaitmeninę ambasadorystę sveikatos sistemoje! Žinote tokių pavyzdžių daugiau? Pasidalykime. Pasidžiaukime. Įvertinkime.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-31 11:18