ILGAI LAUKTI DUOMENYS: VAKCINOS VEIKSMINGOS NET IR NUO DELTA ATMAINOS

2021 09 16

Lietuvos statistikos departamentas vykdo vakcinų veiksmingumo bei galimų šalutinių poveikių stebėseną Lietuvoje. Šiandien viešinamoje pirmojoje ataskaitos dalyje pateikiami duomenys apie gamintojo Pfizer-BioNTech vakcinos Comirnaty efektyvumą apsaugant nuo užsikrėtimo Delta atmaina, hospitalizacijos ir mirties.

Atlikta analizė rodo, kad pasiskiepijusių asmenų rizika užsikrėsti sumažėja net 5 kartus, rizika patekti į ligoninę dėl COVID-19 yra 10 kartų mažesnė nei nepasiskiepijusiųjų, rizika numirti nuo COVID-19 – bent 20 kartų mažesnė.

Pabrėžtina, kad vakcinos efektyvumas yra dar didesnis, jei antras skiepas gautas neseniai arba asmuo yra jaunesnis.

Metodika

Tyrime analizuojami daugiau nei 440 tūkst. asmenų, kurie atsitiktinai parinkti taip, kad sudarytų 221 tūkst. suderintų porų, duomenys. Kiekvieną porą sudaro vienas skiepytas ir vienas neskiepytas asmuo, suderinti pagal lytį, amžių, savivaldybę, šeiminę padėtį, darbovietės veiklos pobūdį (1 pav.). Skiepytųjų grupė paskiepyta „Comirnaty" (gamintojas „Pfizer-BioNTech") vakcina ir jos veiksmingumas vertintas po pilno vakcinacijos kurso, t. y. praėjus 14 dienų po antrosios vakcinos dozės. Vertintas tik laikotarpis nuo 2021 m. liepos 1 d., kai šalyje pradėjo dominuoti Delta atmaina (2 pav.).

Išsamią analizę rasite čia.

Lietuvos statistikos departamento
Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyrius

tel. (8 5) 236 4888

el. p. info@stat.gov.lt