DĖL PRALEISTŲ MOKYMOSI DIENŲ PATEISINIMO DĖL LIGOS

2023 09 27

Primename, kad nuo 2019 m. asmens sveikatos priežiūros įstaigos nebeišduoda pažymų ar kitų dokumentų, pateisinančių mokinio praleistas pamokas ar patvirtinančių faktą, jog mokinys lankėsi asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Prireikus, mokinio apsilankymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje patvirtinančią informaciją turi pateikti patys tėvai, prisijungę prie Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau –ESPBI IS) paciento paskyros.

Siekiant išvengti perteklinės informacijos apie jautrius paciento duomenis atskleidimo, faktui apie mokinio apsilankymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje patvirtinti siūloma naudoti apsilankymo įstaigoje informaciją (pridedama informacija tėvams, kaip ją rasti ESPBI IS). Kadangi išsaugoti apsilankymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje informaciją PDF formatu nėra galimybės, atsidarius šį dokumentą reikėtų padaryti ir išsisaugoti ekrano kopiją.

Taip pat prašome atkreipti mokinių tėvų dėmesį į gydytojų bendruomenės prašymą į asmens sveikatos priežiūros įstaigas kreiptis tais atvejais, kai to reikalauja vaiko sveikatos būklė, o ne dėl dokumentų, pateisinančių mokinio praleistas pamokas. Kai nėra poreikio dėl vaiko sveikatos sutrikimų konsultuotis su gydytoju, siūloma pasinaudoti Aprašo nuostatomis, leidžiančiomis patiems tėvams dėl ligos pateisinti 5 praleistas mokymosi dienas per mėnesį.

PRIDEDAMA. Informacija tėvams kaip rasti apsilankymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje informaciją ESPBI IS, 5 lapai.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-27 14:35