Naujiena

Kodėl už profilaktinį krūtinės ląstos radiologinį tyrimą reikia susimokėti?

2021 08 30


Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) pastaruoju metu dažnai sulaukia klausiamų, kodėl gyventojams tenka mokėti už profilaktinius sveikatos patikrinimus dėl darbo ar vairuotojo pažymėjimo. Ypač gausu paklausimų dėl apmokėjimo už krūtinės ląstos profilaktinį radiologinį tyrimą, kuris kasmet turi būti atliekamas kai kurių profesijų atstovams. Gyventojai klausia, ar už šį tyrimą apmoka ligonių kasos.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos specialistai primena, kad profilaktiniai patikrinimai dėl darbo ir vairuotojo pažymėjimo nėra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Jie yra įtraukti į mokamų paslaugų sąrašą. Išankstiniai – prieš pradedant darbą ar veiklą, ar periodiniai – darbo metu ir kai veikla tęsiama, bei vairuotojų profilaktiniai sveikatos tikrinimai yra apmokami pačių besitikrinančiųjų ar darbdavio lėšomis.

Tad už paslaugas gyventojai moka patys arba už juos moka kiti fiziniai ar juridiniai asmenys. Profilaktinių sveikatos patikrinimų tvarka nurodyta 2000 m. gegužės 31 d. sveikatos apsaugos ministro įsakyme „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“.

Vadovaujantis Nėščiųjų ir motinų, iki vaikui sueis vieneri metai, sveikatos tikrinimo tvarka ir Neinfekcinių ligų profilaktikos ir kontrolės tvarka, krūtinės ląstos profilaktinis radiologinis tyrimas ar plaučių rentgenologinis ištyrimas kompensuojamas iš PSDF, kai jis atliekamas nėščiosioms ir motinoms, iki vaikui sueis vieneri metai, ar esant indikacijų  kartą metuose asmenims, kontaktuojantiems su sergančiaisiais atvira tuberkuliozės forma, ŽIV nešiotojams ar sergantiesiems AIDS.

Visais kitais atvejais už krūtinės ląstos profilaktinį radiologinį tyrimą žmogus turi susimokėti pats arba už jį sumoka darbdavys.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Paskutinį kartą redaguota: 2021-08-30 16:54